نمونه سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان

آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 بصورت کشوری در مقطع تحصیلی ششم به هفتم برگزار میگردد و این آزمون یک مرحله در سال برگزار می گردد و کلیه متقاضیان تحصیل در پایه هفتم باید در ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان شرکت کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان از سال 97 از طریق سامانه سنجش هوش بصورت کشوری انجام می گیرد. آدرس این سامانه به نشانی اینترنتی www.hoosh.medu.ir می باشد که دانش آموزان باید در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

بر اساس زمانبندی سازمان استعدادهای درخشان ، ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان از 16 اردیبهشت ماه شروع شده و تا 23 اردیبشهت ماه ادامه خواهد داشت و دانش آموزان باید تمامی مراحل مربوط به این آزمون را بصورت کامل از طریق سامانه hoosh.medu.ir  انجام دهند.

داوطلبان عزیز می توانید برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان از مشاورین سامانه راهنمایی بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید.

تماس طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان هفتم

داوطلبان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم ابتدایی برای کسب نتیجه مطلوب باید به دو فرآیند زیر توجه نمایند:

1- فرآیند یادگیری
2- فرآیند حل سوال

در واقع فرآیند یادگیری که به نوعی پیشنیاز فرآیند دوم نیز هست، یک فرآیند ورودی می باشد. فرآیند حل سوال نیز یک فرآیند خروجی است که لازمه موفقیت در آن درست طی کردن مراحل یادگیری و در نهایت مواجهه با سوالاتی مشابه سوالاتی که در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی مطرح می شود، می باشد.

در این مطلب که قصد داریم نمونه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم را جهت دانلود برای داوطلبان قرار دهم، می خواهم از اهمیت حل نمونه سوالات سالهای قبل برایتان بگویم.

قطعا بسیاری از شما که قصد شرکت در آزمون های تیزهوشان ششم ابتدایی را دارید در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید. اما متاسفانه بسیاری از موسسات برگزار کننده این آزمونها، سوالاتی در سطح آزمون تیزهوشان را در اختیار دانش آموزان قرار نمی دهند.در نتیجه زمانی که که دانش آموز در آزمون اصلی شرکت می کند، با سوالاتی مواجه می شود که کاملا مفهومی و ترکیبی می باشند و سطح بسیار بالائی دارند.

اینجاست که اعتماد به نفس خود را از دست داده و معمولا نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند و در نهایت زحمات یک ساله خود و خانواده را به هدر می دهند. در حالی که داوطلب در این مورد کاملا بی گناه می باشد و ایراد اصلی به سوالاتی وارد است که در آزمون های آزمایشی مطرح شده اند.

لذا بر آن شدیم تا سوالات آزمون های تیزهوشان هفتم سالهای گذشته را جمع آوری کرده و در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهم تا با این مشکل مواجه نشوید. حتما در دوران جمع بندی از این نمونه سوالات استفاده کنید و سعی نمایید خود را با سطح دشواری و پیچیدگی این سوالات هماهنگ کنید تا در سر جلسه اصلی سورپرایز نشوید. در اینجا نمونه سوالات تیزهوشان ششم سالهای گذشته را برایتان قرار می دهیم که میتوانید بر روی لینک های ذیل دانلود نمایید.

نمونه سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان سال 98-97

نمونه سوالات استعداد تحلیلی آزمون سنجش هوش تیزهوشان 97

دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 97-96

پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 97-96

دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 96-95

پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 96-95

دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 95-94

پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 95-94

دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 94-93

پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ورودی سال 94-93

‫2 نظرها

  1. باسلام لطفا نمونه سوالات سال گذشته( 98-97) را هم در اختیار داوطلبان قرار دهید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا