اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98

قبل از اینکه به زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان بپردازیم لازم می دانیم توضیحات مختصری از نحوه برگزاری آزمون سنجش هوش ششم به هفتم مدارس تیزهوشان ارائه دهیم. آزمون ورودی پایه هفتم مدارس تیزهوشان از سال گذشته دستخوش تغییراتی شد و آزمون سنجش هوش تیزهوشان جایگزین آزمون تیزهوشان ششم به هفتم گردید و نسبت به آزمون های سال های گذشته متفاوت تر برگزار می شود. برای شرکت در آزمون سنجش هوش تیزهوشان دانش آموزان نیازی به مطالعه و آمادگی قبلی ندارند و در واقع هیچگونه منبع درسی برای مطالعه جهت قبولی در آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم معرفی نمی شود و ملاک قبولی در آزمون هوش ، خلاقیت و استعداد تحصیلی دانش آموزان می باشد.

برای اطلاع از نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 و دریافت کارنامه

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

باتوجه به اینکه بر طبق جدول زمان بندی اعلام شده توسط مرکز سنجش آموزش و پرورش مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون سنجش هوش 98 ، زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان سال 98 در تیرماه می باشد ؛ انتظار می رود نتایج نهایی آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 نیز در نیمه دوم دوم شهریور ماه اعلام شود . البته زمان دقیق اعلام نتایج این آزمون پس اعلام از سوی مرکز سنجش آموزش و پرورش در سایت hoosh.medu.ir اطلاع رسانی خواهد شد .

نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 98 بصورت اینترنتی اعلام خواهد شد و هر یک داوطلبان جهت مشاهده نتایج آزمون لازم است به سایت سنجش هوش تیزهوشان هفتم به آدرس www.hoosh.medu.ir مراجعه کرده و با وارد نمودن اطلاعات درخواستی نتیجه قبولی خود در این آزمون را مشاهده نمایید .

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

کلیه دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس تیزهوشان در سال هفتم لازم است تا اعلام نتایج در مدارس عادی دولتی و یا غیر دولتی ثبت نام خود را انجام دهند و در صورتی که دانش آموزان در مرحله اعلام نتایج سنجش هوش 98 پذیرش شوند نسبت به ثبت نام و انتقال آنها به مدارس استعداد های درخشان اقدام میشود .

نکات مهم پیرامون اعلام نتایج مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و ثبت نام پذیرفته شدگان

1- همزمان با اعلام نتایج آزمون سنجش هوش 98  ، نشانی دقیق مدارس استعداد درخشان جهت مراجعه و انجام ثبت نام و همچنین مدارک موردنیاز برای ثبت نام اطلاع رسانی می شود .

2- هیچ گونه فهرست ذخیره برای برای دبیرستان های دوره اول استعداد درخشان اعلام نخواهد شد .

3- آزمون سنجش هوش دارای مرحله تکمیل ظرفیت نمی باشد.

4- مهلت ثبت نام پس از اعلام نتایج تا 31 شهریور 97 میباشد .

5- داوطلبانی که بعد از زمان ثبت نام يا بعد از پذيرش ، به هر دليل تصميم می گيرند در سال تحصيلی 97 – 98 در شهرستانی غير از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند ، تنها در صورت پذيرش در يکی از مدارس انتخاب شده خود در شهرستان مبدأ و دارا بودن امتياز پذيرش مدرسه شهرستان مقصد ، با کسب موافقت اداره ی کل آموزش و پرورش استان های مبدأ و مقصد ، مجاز به انتقال و ثبت نام در ساير مدارس استعدادهای درخشان ( در شهرستان يا استان ديگر ) خواهند بود.

6- مدارس استعداد درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی هستند . همچنین تحصيل دانش آموزان پذيرفته شده در مدارس استعدادهای درخشان طبق مصوبه هيئت امنای سمپاد، مستلزم پرداخت حق الثبت به میزان پنجاه درصد شهریه ی مصوب مدارس غیر دولتی شهرستان مربوط است .

7- در سال اول پذیرش انتقال دانش اموزان بین مدارس استعداد درخشان داخل یک شهرستان در دوره متوسطه اول ممنوع است .

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 و دریافت کارنامه

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا