سایت تیزهوشان ششم به هفتم – سایت هوش مدیو

hoosh.medu.ir سایت تیزهوشان ششم به هفتم و استعدادهای درخشان : مدارس تیزهوشان از جهاتی با مدارس عادی متفاوت است ، ویژگی هایی که این مدارس را از مدارس عادی متمایز می کند عبارتنداز اینکه، مدارس تیزهوشان از اتلاف وقت دانش آموزان پیشگیری کرده و باعث می شود استعدادهای دانش آموزان به صورت مثبت شکوفا شود. مدارس تیزهوشان دارای برنامه های آموزشی نیز می باشند ، هدف از ارائه این برنامه ها ایجاد انگیزه و رقابت در دانش آموزان برای انجام فعالیت های بیشتر است ، همچنین این امر می تواند بازده تحصیلی بیشتری را از سوی دانش آموزان ایجاد کند. نکته ی مهم تمایز این مدارس با مدارس عادی ارزیابی وضعیت ذهنی ، اجتماعی و عاطفی دانش آموزان است.

سایت تیزهوشان ششم به هفتم و مدارس (استعداد های درخشان)

در مدارس تیزهوشان هرساله 2 آزمون پیشرفت تحصیلی برگزار می شود زیرا این مدارس از نظر مالی خود کفا هستند، همچنین این مدارس می توانند در طول هفته 6 ساعت به کلاس های درسی خود اضافه کنند.

بعضی والدین و دانش آموزان تصور می کنند که مدارس تیزهوشان مخصوص افراد تیزهوش است، اما این تصور غلط است زیرا مدارس تیزهوشان مختص دانش آموزان تلاشگر است. در واقع مدارس تیزهوشان ( استعدادهای درخشان ) با هدف جذب و شناسایی دانش آموزان که دارای استعدادهای برتر هستند شکل گرفته است. فعالیت این مدارس در راستای سیاست ها و مصوبات آموزش و پرورش خواهد بود.

جهت مشاوره ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان هفتم 1400 – 1401

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

سایت تیزهوشان ششم به هفتم - سایت هوش مدیو
سایت تیزهوشان ششم به هفتم – سایت هوش مدیو

زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون سنجش هوش

1_ دانش آموزان پایه هفتم و دهم هر ساله در نیمه دوم بهمن ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون سنجش هوش ثبت نام خود را انجام دهند، زمان ثبت نام این مدارس هرساله تا اسفندماه تمدید می شود. لازم به ذکر است که داوطلبان باید سعی کنند در زمان تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند.

نکته: تمامی مراحل ثبت نام داوطلبان در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به صورت غیرحضوری و اینترنتی بوده و توسط داوطلب انجام می پذیرد و مدارس تیزهوشان در رابطه با اشتباه در روند ثبت نام مسولیتی را برعهده نخواهند داشت.

داوطلبان باید توجه کنند که در زمان ثبت نام به ظرفیت پذیرش مدارس و مشخصات مدارس توجه کنند، همچنین دانش آموزان برای آشنایی بیشتر با روند ثبت نام می توانند به نمونه فرمی که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم آورده شده دقت نمایند و قبل از ورود به سامانه ثبت نام از اولویت های خود باخبر شوند.

2_ داوطلبان برای تهیه کارت ورود به جلسه آزمون باید 1 هفته قبل از آزمون نسبت به تهیه این کارت اقدام نمایند، محتوای کارت ورود به جلسه آزمون سنجش هوش شامل: نام و نام خانوادگی و سایر مشخصات.

شرایط و ضوابط ثبت نام داوطلبان دوره اول متوسطه تیزهوشان ( آزمون سنجش هوش)

1_ کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه ششم ابتدایی

2_ داشتن تابعیت ایرانی

3_ مسولیت صحت مندرجات به طور کامل برعهده ی داوطلب می باشد و در صورت نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون، شرکت و قبولی داوطلب در آزمون بی اثر خواهد بود.

مواد امتحانی ، تعداد و ضریب سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

1_ محتوای آزمون شامل 2 دسته سئوالات مربوط به استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی می باشد، 20% نمره آزمون مربوط به سئوالات استعداد تحلیلی و 80% مربوط به سئوالات استعداد تحصیلی می باشد.

2_ سئوالات کتاب هدیه های آسمان از دروس مشترک اهل تسنن و اهل تشیع تهیه می شود. اما داوطلبان اقلیت هایی مانند مسیحیان، لکیمیان، زرتشتیان و… بر اساس کتاب ویژه اقلیت های دینی به سئوالات پاسخ می دهند.

3_ هر پاسخ صحیح دارای 3 امتیاز و هر پاسخ غلط دارای 1 امتیاز منفی می باشد. فردی، اولویت بندی مدارس انتخاب شده توسط داوطلب و عکس داوطلب می باشد.

نکته: حضور داوطلبان بدون کارت ورود به جلسه در جلسه آزمون ممنوع می باشد.

4_ زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98  در تیرماه خواهد بود.

5_ سوالات قسمت استعداد تحصیلی به صورت 4 گزینه ای در سطح محتوای کتاب درسی با تأکید برمفاهیم و مهارت های چند ماده درسی در برخی سئوالات طراحی می شود.

6_ سئوالات استعداد تحلیلی به صورت غیر کلامی و 4 گزینه ای برای ارزیابی توانایی طبقه بندی، سازمان دهی مطالب و… طراحی می شود. طراحی سئوالات مبتنی بر کتاب های درسی نخواهد بود.

شرایط و ضوابط پذیرش دانش آموزان تیزهوشان ششم به هفتم (آزمون سنجش هوش)

1_ داوطلبان برای ورود به دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان باید رتبه مبتنی بر آزمون را کسب نمایند.

2_ پذیرش در دبیرستان های استعداد درخشان در شهرستان ها و ظرفیت آن ها بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش هر استان با تایید مرکز استعدادهای درخشان تعین شده است که در زمان ثبت نام به اطلاع داوطلبان می رسد.

نکته 1: اگر تعداد داوطلبانی که در آزمون شرکت می کنند کمتر از میزان مورد نیاز باشد و نمرات داوطلبان کمتر از حد نصاب قبولی باشد، اسامی قبول شدگان آن رشته در مدرسه ذکر شده کمتر از ظرفیتی که تعیین شده اعلام می شود.

نکته 2: افزایش در تعداد دبیرستان های دوره اول و دوم به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.

3_ در شهرستان هایی که چند مدرسه استعدادهای درخشان دوره اول و دوم وجود داشته باشند، داوطلبان می توانند به اختیار کامل خود در انتخاب مدرسه عمل نمایند. داوطلبان می توانند 3 مدرسه را به ترتیب اولویت در نمونه برگ تقاضا نامه انتخاب کنند.

4_ داوطلبان باید با توجه به محل سکونت خود دبیرستان استعدادهای درخشان مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان هفتم

1_ فرم ثبت نام در آزمون را تکمیل نموده و پس از ورود به سامانه ثبت نام، فیلدهای مربوط به تقاضانامه را تکمیل نمایید.

2_ داوطلبان باید جهت ثبت نام فایل عکس (400×300 پیکسل و یا 300×200 پیکسل با فرمت JPEG) با زمینه سفید که در سال جاری گرفته شده باشد را ارسال کنند، این فایل نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد. اگر داوطلب تصویر قدیمی و یا تصویری غیر از تصویر خود را ارسال کند، علاوه بر این که از شرکت در آزمون محروم می شود، پیگرد قانونی نیز خواهد داشت.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که عکس دختران باید با حجاب اسلامی بوده و صورت آنان مشخص باشد.

3_ داوطبان باید از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی طبق زمان بندی که اعلام می شود نسبت به واریز هزینه ثبت نام آزمون سنجش هوش اقدام نمایند، هر زمان که تاریخ مراجعه به سامانه واریز وجه قطعی شود در سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.

داوطلبان باید برای پرداخت وجه، از طریق کارت های بانکی شبکه شتاب استفاده کرده و رمز دوم داشته باشند.

نکته: در صورتی که داوطلبان وجه ثبت نامی را به صورت مستقیم واریز کنند، هیچ گونه ثبت نامی انجام نشده و وجه پرداخت شده قابل استرداد نخواهد بود. همچنین مبلغ اعلام شده ثابت بوده و جز این مبلغ دریافت وجه با هر عنوانی ممنوع است.

نحوه نقل و انتقالات دانش آموزان تیزهوشان هفتم

1_ عده ای از داوطلبان هستند که بعد از زمان ثبت نام و یا بعد از برگزار شدن آزمون به دلایل مختلف تصمیم می گیرند که در شهرستانی بجز شهرستانی که سکونت دارند اقامت کنند. این داوطلبان تنها در صورتی می توانند اینکار را انجام دهند که در صورت قبولی در شهرستان مبدأ در یکی از مدارس که انتخاب کرده اند و با دارا بودن حداقل کمترین نمره قبولی در شهرستان مقصد با موافقت اداره آموزش و پرورش استان مقصد و مبدأ مجاز به انتقال در دیگر مدرسه استعدادهای درخشان خواهند بود.

2_ انتقالی دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون در پایه های بالاتر نیز به صورت داشتن شرایط امکان پذیر است.

3_ انتقالی در مدارس استعدادهای درخشانی که در یک شهرستان هستند ( حتی در صورت داشتن حداقل نمره قبولی مدرسه مقصد) در اولین سالی که پذیرش می شوند ممنوع می باشد. داوطلبان باید با دقت به این موضوع نسبت به انتخاب اولویت های خود اقدام نمایند و بدانند بعد از قبولی و تعیین مدرسه، امکان جابه جایی را به هیج وجه ممکن ندارند.

‫10 نظرها

    1. باسلام و احترام سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به آدرس اینترنتی hoosh.medu.ir می باشد.

    1. دوست عزیز سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان پایه ششم به هفتم مربوط به استعداد تحلیلی بوده و در رابطه باا هوش و استعداد و خلاقیت می باشد.
      نمونه سوالات آزمون سنجش هوش رو میتونید از سایت دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا