زمان و نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان

زمان ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان کی می باشد؟ نیمه دوم بهمن تا نیمه اول خرداد

نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان چگونه می باشد؟ بصورت اینترنتی

سایت ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان کدام هست؟ سایت hoosh.medu.ir

شرایط ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان چیست؟ توضیح در ادامه مقاله

هزینه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان چقدر می باشد؟ مبلغ 15 هزار تومان

مراحل ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان به چه صورت می باشد؟ به صورت چند مرحله ای (توضیح در ادامه مطلب)

کارت ورود به جلسه آزمون سنجش هوش تیزهوشان کی توزیع میشه؟ یک هفته قبل از آزمون

منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان کدام هست؟ هوش استعداد خلاقیت

همانطور که میدانید آزمون سنجش هوش مختص دانش آموزان پایه ششم می باشد که قصد ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارند و در واقع جایگزین آزمون تیزهوشان ششم به هفتم مدارس تیزهوشان شده است. اگر بخواهیم واقع بینانه قضاوت کنیم مدارس تیزهوشان بدلیل برخورداری از امکانات مالی و ابزاری مناسب میتوانند خدمات بهتری را در اختیار دانش آموزان قرار دهند که باعث پیشرفت علمی و انگیزشی دانش آموزان این مدارس می شود و مسیر پیشرفت را برای دانش آموزان مستعد هموارتر می نماید.

در سال های اخیر نیز دانش آموزان زیادی برای ورود به مدارس تیزهوشان در پایه هفتم داوطلب شده اند و بالتبع سطح رقابت نیز برای قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان هفتم بسیار بالاتر از سایر آزمون های استعداد درخشان می باشد.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون سنجش هوش تیزهوشان را دارند می توانند با مطالعه این مقاله تمامی مراحل ثبت نام را به راحتی انجام داده و آماده شرکت در آزمون سنجش هوش تیزهوشان شوند.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان میتوانید از طریق شماره های زیر با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

تماس طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

زمان و نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان
زمان و نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان

زمان و نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان

آزمون سنجش هوش تیزهوشان بصورت کشوری در مقطع تحصیلی ششم به هفتم برگزار میگردد و این آزمون یک مرحله در سال برگزار می گردد و کلیه متقاضیان تحصیل در پایه هفتم باید در ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان شرکت کرده و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان از سال 97 از طریق سامانه سنجش هوش بصورت کشوری انجام می گیرد. آدرس این سامانه به نشانی اینترنتی www.hoosh.medu.ir می باشد که دانش آموزان باید در بازه زمانی اعلام شده نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

بر اساس زمانبندی سازمان استعدادهای درخشان ، ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان از نیمه دوم بهمن ماه شروع می گردد و دانش آموزان باید تمامی مراحل مربوط به این آزمون را بصورت کامل از طریق سامانه hoosh.medu.ir  انجام دهند.

مرحله تکمیل مشخصات داوطلبی و انتخاب رشته : دانش آموزان در مرحله اول باید با ورود به سایت سنجش هوش تیزهوشان و با وارد کردن شماره شناسنامه و رمز همگام خود نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی خود اقدام نمایند و سپس مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. هر داوطلبی می تواند در این مرحله حدکثر 3 مدرسه را بر اساس اولویت های خود انتخاب نماید.

مرحله واریز وجه آزمون سنجش هوش تیزهوشان : در مرحله بعدی  داوطلبان باید نسبت به پرداخت هزینه آزمون سنجش هوش تیزهوشان اقدام نمایند. پرداخت هزینه آزمون سنجش هوش تیزهوشان از طریق سامانه  www.hoosh.medu.ir انجام می گیرد و دانش آموزان عزیز حتما باید وجه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که عدم پرداخت هزینه ثبت نام به منزله انصراف داوطلب از شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان هفتم می باشد.

مرحله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سنجش تیزهوشان : مرحله نهایی قبل از برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون هوش تیزهوشان هفتم می باشد که داوطلبان میتوانند از یک هفته مانده به زمان برگزاری آزمون سنجش هوش تیزهوشان نسبت به دریافت کارت آزمون خود اقدام نمایند. کارت ورود به جلسه شامل مشخصات داوطلب و آدرس محل برگزاری آزمون تیزهوشان می باشد.

شرایط ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

همانطور که بیان کردیم ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 فقط در پایه ششم به هفتم صورت می گیرد و برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان داوطلبان باید شرایط اختصاصی مربوط به آزمون سنجش هوش را داشته باشند.

دانش آموزان کلاس ششمی که داوطلب شرکت در آزمون متوسطه اول تیزهوشان یا همان آزمون سنجش هوش می باشند باید در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و پایه ششم ، نمرات خیلی خوب کسب نمایند تا بتوانند مجاز به شرکت در این آزمون شوند.

منابع آزمون سنجش هوش تیزهوشان

در سال های گذشته منابع آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم در دو بعد استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی طراحی میشد و حدود 20 در صد از سوالات آزمون تیزهوشان در پایه هفتم مربوط به سوالات استعداد تحلیلی می بود که بصورت غیرکلامی و چهار گزینه ای می بود. ولی با توجه به تغییراتی که در سال گذشته اعمال شد و با جایگزین شدن آزمون سنجش هوش در پایه ششم به هفتم تیزهوشان ، نحوه طراحی سوالات نیز تغییر کرد.

سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان در قالب سوالات استعداد تحلیلی طراحی می گردد و در سه زمینه هوش ، استعداد و خلاقیت طراحی می گردد و دانش آموزان باید به این سوالات پاسخگو باشند. اینگونه سوالات ضریب هوش و میزان استعداد و خلاقیت داوطلبان را مورد سنجش قرار می دهد.

دانش آموزان عزیز توجه نمایید که تمامی سوالات آزمون سنجش هوش تیزهوشان بصورت چهار گزینه ای طراحی می گردد و شامل نمره منفی می باشد.

داوطلبان عزیز می توانید برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام سنجش هوش تیزهوشان ،  زمان اعلام نتایج آزمون سنجش هوش از مشاورین سامانه راهنمایی بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ما میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید.

تماس طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا