ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98

ثبت نام آزمون سنجش هوش مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان پایه ششم می باشد که قصد ورود به مدارس تیزهوشان و ادامه تحصیل برای پایه هفتم را دارند. آزمون سنجش هوش از سال گذشته جایگزین آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شده و دانش آموزان برای قبولی در مدارس تیزهوشان باید در این آزمون شرکت نمایند.

آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم بصورت کشوری برگزار شده و در واقع برای انتخاب دانش آموزان با استعداد و باهوش مورد سنجش قرار می گیرد.

آزمون سنجش هوش ششم به هفتم تیزهوشان یک مرتبه در سال برگزار شده و تمامی داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس تیزهوشان می باشند بایستی در این آزمون ثبت نام نموده و در جلسه آزمون سنجش هوش شرکت نمایند تا شانس قبولی خود را برای قبولی در پایه هفتم مدارس تیزهوشان امتحان کنند.

همانطور که گفتیم در سال های گذشته آزمون ورودی مدارس تیزهوشان بصورت جامع برگزار می گردید و شامل سوالات استعداد تحلیلی ( هوش ) و استعداد تحصیلی ( کتاب های درسی ) بود و دانش آموزان میتوانستند با مطالعه دروس امتحانی خود ، برای شرکت در آزمون پایه ششم به هفتم تیزهوشان آماده شوند. ولی از سال گذشته با تغییراتی که در فرایند برگزاری آزمون تیزهوشان اتفاق افتاد ، آزمون سنجش هوش جایگزین آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شد.

محتوای سوالات آزمون سنجش هوش هفتم تیزهوشان شامل سوالاتی در زمینه هوش ، استعداد و خلاقیت می باشد که دانش آموزان بایستی به این سوالات پاسخ دهند و پذيرش دانش آموزان برای ورود به دبيرستان های دوره اول استعدادهای درخشان، صرفا براساس نتيجه سنجش داوطلبان خواهد بود.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم قبلا از طریق سایت تیزهوشان به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir انجام می گرفت ولی با جایگزین شدن آزمون سنجش هوش ، ثبت نام دانش آموزان برای شرکت در آزمون سنجش هوش هفتم تیزهوشان از سامانه hoosh.medu.ir صورت می گیرد.

دانش آموزان پایه ششم که داوطلب شرکت در آزمون سنجش هوش مدارس تیزهوشان 98 می باشند میتوانند در بازه زمانی اعلام شده برای ثبت نام از طریق سایت www.hoosh.medu.ir اقدام کنند. با توجه به اين که مراحل ثبت نام به صورت اينترنتي انجام ميشود، مسئوليت صحت مندرجات در تقاضانامه ثبت نام به طور کامل برعهده داوطلب است و در صورت مغايرت، قبولی داوطلب در پذيرش لغو و بي اثر خواهد بود.

زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان 98 را میتوان بر اساس سال گذشته نیمه اول خرداد ماه تخمین زد. البته زمان دقیق ثبت نام به محض اعلام شدن از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد .

داوطلبان توجه داشته باشند که شرکت در آزمون سنجش هوش مدارس تیزهوشان 98 باید شرایط شرکت در آزمون را کسب نمایند. از شرایط مهم برای شرکت در آزمون سنجش هوش 98 کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و پایه ششم می باشد.

همچنین ثبت نام اتباع غير ايرانی در آطمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم ، تابع بخشنامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که تمامی مراحل آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 98 از طریق سامانه سنجش هوش hoosh.medu.ir انجام می گیرد و علاوه بر ثبت نام ، داوطلبان میتوانند برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سنجش هوش ، اعلام نتایج آزمون سنجش هوش و اعتراص به نتایج آزمون به این سامانه مراجعه کنند.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ثبت نام آزمون سنجش هوش هفتم تیزهوشان میتوانید از طریق شماره های زیر با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

تماس طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا