تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم : اولین مقطع تحصیلی که در آن آزمون تیزهوشان  برگزار می گردد آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد.

پس از لغو تمامی آزمون های مقاطع ابتدایی این آزمون با ایجاد تغییراتی همچون روال گذشته در بازه زمانی مشخصی برگزار می گردد. از این رو دانستن این تغییرات برای دانش آموزان و والدین آنها امری ضروری به حساب می آید.

به همین جهت در ادامه به بیان تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم خواهیم پرداخت.

از جمله مهمترین تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در رابطه با منابع این آزمون می باشد. به این صورت که در گذشته منبع سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم کتاب های درسی دانش آموزان در پایه ششم تعیین شده بود. اما پس از ایجاد تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم منابع این آزمون نیز تغییر یافت.

این تغییر باعث گردید که این آزمون تنها در قالب آزمون هوش برگزار گردد. از این رو کتاب های درسی دانش آموزان در پایه ششم به عنوان منبع درسی به حساب نمی آید. به همین جهت آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با عنوان آزمون سنجش هوش مدارس تیزهوشان ششم به هفتم نامگذاری شد.

با توجه به این توضیحات لازم است دانش آموزان برای شرکت و همچنین قبولی در این آزمون در رابطه با سوالات هوش و نحوه پاسخگویی به این سوالات آشنا شوند.

در این رابطه منابع متعددی را می توان معرفی نمود که دانش آموزان می توانند  متناسب با سطح خود این منابع را تهیه و مورد مطالعه قرار دهند.

از دیگر تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نحوه ثبت نام و سایت ثبت نام این آزمون می باشد. در دوره های گذشته سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم به صورت استانی و جداگانه تعیین  شده بود. به همین جهت دانش آموزان در هر استانی به صورت جداگاه به سایت های مرتبط جهت ثبت نام مراجعه می کردند.

اما پس از این تغییرات ثبت نام این آزمون به صورت متمرکز و تنها از طریق سایت hoosh.medu.ir صورت می گیرد.

البته این تغییر باعث شد تا دانش آموزان و والدین آنها سر در گمی های متعددی که در رابطه با سایت ثبت نام مواجه بودند رهایی یابند. به همین جهت این امتیاز ویژه ای برای آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم به حساب می آید.

دیگر تغییر آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در رابطه با لغو برگزاری آزمون برای مدارس نمونه دولتی می باشد. به این صورت که تنها یک آزمون با عنوان آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم برگزار می شود ، و دیگر آزمون جداگانه به عنوان آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم وجود نخواهد داشت. البته این مدارس نیز با اعمال تغییراتی اقدام پذیرش دانش آموزان مستعد در پایه هفتم می نمایند.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص آزمون سنجش هوش هفتم تیزهوشان میتوانید از طریق شماره های زیر با مشاورین مرکز در ارتباط باشید.

تماس طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

تماس طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره 9092305784

تماس طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا